BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN KEMAH KARDERE KÖYÜ'NDE OTANTİK SERGİYİ ZİYARET ETTİ

Anasayfa » Haberler » BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN KEMAH KARDERE KÖYÜ'NDE OTANTİK SERGİYİ ZİYARET ETTİ
share on facebook  tweet  share on google  print  

BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET MİSBAH DEMİRCAN KEMAH KARDERE KÖYÜ'NDE OTANTİK SERGİYİ ZİYARET ETTİ

"Haberler" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
BEYOĞLU

 Erzincan'da bir dizi ziyaretlerde bulunan İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, beraberindeki bir heyetle Kardere Köyü ziyaretleri sırasında Kemah ilçemizde geleneksel kültürü yaşatan özel yerlerden biri olan Binali Bozdemir Otantik Araç-Gereç Sergisi'ni ziyaret etti.

Beraberinde Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş, Ak Parti Şişli İlçe Başkanı Ömer Fuat Günday ve Kemah eski Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal olduğu halde sergiyi gezen ve incelemelerde bulunan başkan ve beraberindeki heyet, bölgenin yakın tarihine ışık tutan sergi hakkında Binali Bozdemir'den bilgi aldılar. Sergiyi çok beğendiklerini ve bunun örnek bir girişim olduğunu belirterek Binali Bey'i kutladılar.

Binali Bozdemir, Beyoğlu'nun kendisi ve hemşehrileri için çok önemli ve özel bir anlamı olduğunu, ilk gurbete gidenlerin Beyoğlu'nun çeşitli semtlerine yerleştiklerini ve kendisinin de 35 yıl Şişhane'de oturduğunu söyleyerek, başkan ve beraberindeki heyetin ziyaretinden çok memnun olduğunu ve kendilerini sergide ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. 

Eski plaktan gelen Erzincan türküleri eşliğinde ve birbirinden ilginç nostaljik eserler arasında keyifli sohbetlerle maziye yolculuk yapan heyet, Erzincan ziyaretlerini renklendiren Otantik Serginin bahçesinde demli çaylarını yudumlarken; karşılarında tüm heybetiyle duran Munzurların seyrine dalıp, doğayla ve geleneksel yaşamla kucaklaşmanın mutluluğunu yaşadılar.


Abdullah Bozdemir
Kardere.com


Fotoğraflar:
Aytekin Canpolat

 

Kaynak : Binali Bozdemir
Tür : Kültür - Sanat Tarih : 01.08.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]