KARDERE KÖYÜ BİR HAYALİNİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ

Anasayfa » Haberler » KARDERE KÖYÜ BİR HAYALİNİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ
share on facebook  tweet  share on google  print  

KARDERE KÖYÜ BİR HAYALİNİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ

"Haberler" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
KARDERE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kardere Köyü'nün yarım yüzyıllık büyük hayali olan Akpınar Suyu'nun köye getirilmesinin ardından, yine üç neslin hayali olan Akpınar Suyu'nun 40 metre aşağısında bulunan su kaynağının (gözenin) suyu da artık Akpınar sulama suyuna dahil edildi.

Muhtar Vahdettin Adıyaman öncülüğünde geçen yıl başlatılan proje çalışmaları sonuç verdi. Güneş panelleriyle enerjisi sağlanan sulama pompası devreye alınarak, gözenin suyu Köyün sulama suyuna dahil edildi.

Muhtar Vahdettin Adıyaman projeyle ilgili olarak sitemize yaptığı açıklamada; Köyün üç nesildir hayallerini kurduğu bir projeyi daha gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, Köyün tarım ve meyvecilik çeşitliliğinin artmasıyla birlikte su ihtiyacının da her geçen gün artığını, Aksu mevkisindeki gözenin sulama suyuna dahil edilmesiyle birlikte büyük bir ihtiyacın giderildiğini söyledi. Projenin köyümüze hayırlı olması dileklerinde bulunan Muhtar Adıyaman, emeği geçen ve katkı veren herkese teşekkür ederek, sözlerini tamamladı.


Abdullah Bozdemir
Kardere.com

 
Kaynak : Vahdettin Adıyaman
Tür : Gündem Tarih : 21.08.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]